GNYBA Players Score Well in NABC Events in Philadelphia

Placing in a national event is a wonderful accomplishment and members of the GNYBA had a great showing last week at the NABCs in Philadelphia. Congratulations to all!

Lebhar IMP Pairs
7. Richard Zucker – Scott Levine
9. John Kranyak – Susie Schnelwar
11. James Gingrich – Bob Gwirtzman
16. Erez Handelman – Michael Ranis
21. Peter Trenka – Samuel Amer
24. Ava and Elliot Grubman
26. Leonardo Fruscoloni – Clare Alpert
37. Igor Millman – Oleg Rubinchik
38. Daniel Wilderman – Kenneth Zuckerberg
46. John Hurd – Gillian Miniter
49. Ahmed Soliman – Ahmed Yousry

Kay Platinum Pairs
13. . Sandra Rimstedt – Dennis Bilde
19. . Glenn Milgram – Barry Rigal
28. Joe Grue – Brad Moss

0 – 10,000 Swiss Teams
4. Uday Ivatury, Laura Tolkow, David Feldman, Phil Feldman
7. Marc Nathan, Cathy Nathan, Jan Assini, Frank Cymerman

Silver Ribbon Pairs
2. Jeff Hand – Gail Greenberg
7. Joan Dziekanski – Michael Radin
15. Jerry Goldberg – Jane Dillenberg
31. Richard Zucker – Scott Levine
33. Jack Ahale – Herb Freedman

Smith Life Master Women’s Pairs
3. Laurie Vogel – Nancy Turner
9. Sandra Rimstedt – Lynne Tarnopol
23. Sandrea Friedman – Ora Lurie

Rockwell Mixed Pairs
10. Zachary Grossack – Gillian Miniter
13. Jacqueline Chang – Ettore Bianchi
21. Marc Nathan – Cathy Nathan
24. Marin Marinov – Kismet Fung
26. Uday Ivatury – Christal Henner
28. Lorraine Cable – Kerry Kappell
33. Lew Walter- Sandra Rimstedt
35. John Fout – Stephanie Culbertson
41. Glenn Robbins – Rose Yan

Silodor Open Pairs
14. Barry Rigal – Jeff Aker
23. Rob Barrington – Shane Blanchard
29. Michael Moss – Bjorn Fallenius
35. Marc Nathan – Cathy Nathan
42. Paul Frean – David Parsons
43. Ahmed Hussein – Mohamed

NABC Fast Pairs

  1. Kent Mignocchi – Gary Gottlieb
  2. Glenn Robbins – Jiang Gu
  3. Philp Lentz – Tom Rozinski
  4.  Jeffrey Rothstein – Russell Samuel

Jacoby Swiss Teams

  1. Jared Lilienstein, Michael Polowan, Jim Krekporian, Drew Casen, Gary Cohler, Zachary Grossack

14 Andrew Rosenthal, Aaron Silverstein, Bob Hamman, David Berkowitz, Chris Willenken, Eldad Ginossar

  1. Barry Rigal, Jeff Aker,  Jeff Roman, William Pollack, John Lusky, Alan Falk
  2. Melih Ozdil, Brian Glubok, Vesa Fagelund, Kauko Koistinen
  3.  Steve Robinson, Peter Boyd, Lynn Deas, Peter Weichsel, Robert Blanchard, Shane Blanchard
  4. Craig Ganzer, Dana Berkowitz, Dan Wolkowitz, Ai-Tai Lo
  5. Kelly Hwang, Jonathan Fleishman, Jordan Kay, Xu Wang, Sam Amer, Gregory Herman
  6. Jeffrey Juster, Franklin Merblum, Michael Barel, Yaniv Zack
  7.  Chen Zhao, Jing Liu, Hua Poon, Choon Chou Loo, Zhuo Wang, Fu Zhong
  8.  Dori Byrnes, Will Ehlers, Owen Lien, Radu Nistor, Iulian Rotaru

Baldwin Flight A NAP

  1. Kent Mignocchi – Joel Wooldridge

Vanderbilt KO Teams

 

  • Martin Fleisher, Chip Martel, Brad Moss. Joe Grue, Geoff Hampson, Eric Greco

 

5-8.  Jim Mahaffey, Sam Lev, Piotr Gawrys, Michael Klukowski, Michael Rosenberg, Roger Lee

9-16    Andrew Rosenthal, Aaron Silverstein, Bob Hamman, David Berkowitz, Chris Willenken, Eldad Ginossar

9-16  Hermant Lall, Reese Milner, Roy Welland, Saubine Auken, Frederic Wang, Johan Sylvan

This entry was posted in Results. Bookmark the permalink.